Mūsu būvētajam koka karkasa mājām tiek izmantoti” elpojoši” siltināšanas un apdares materiāli, tādi ka Fibrolīts, Ekovate, isoplaate, isotex apdares plāksnes, knauf armējošie un dekoratīvie apmetumi.

Tādējādi nodrošinot labu skaņas izolāciju koka mājām raksturīgu mikroklimatu, dabīgu gaisa apmaiņu.

Siltumizolācijas materiāls Ekovate.

Ekovate ir efektīvs un kvalitatīvs siltumizolācijas materiāls, kas sastāv no celulozes šķiedras un piejaukumiem. Tas ir ekoloģiski tīrs, veselībai nekaitīgs materiāls un tiek izmantots ASV, Kanādā, Somijā un citās pasaules valstīs jau varāk nekā 60 gadus.

Pateicoties gaisam, kas atrodas celulozes šķiedras mikrostruktūrā, Ekovate ir teicams siltumizolācijas materiāls . Ekovates siltumvadītspējas koeficients ir 0,039 W/mK Ekovate ietilpst grūti aizdegošos materiālu grupā. Ekovate ir celtniecības materiāls, kas aizkavē uguns iekļūšanu ēkā, pateicoties tās sastāvā esošajai antipirētiskai vielai – borakam. Paaugstinoties temperatūrai, boraks izdala ūdeni, līdz ar to materiāls kļūst ugunsizturīgs un vienlaicīgi aizsargā mājas koka konstrukcijas. Ugunsgrēka laikā Ekovate neizdala cilvēka veselībai kaitīgas vielas.

Materiāla sastāvā ietilpstošie antiseptiķi boraks un borskābe aizsargā Ekovati un to saskarē esošās koka konstrukcijas no pūšanas un kaitīgām sēnītēm. Insekticīdie bora savienojumi neļauj Ekovatē dzīvot un vairoties kukaiņiem un grauzējiem. Tā kā Ekovate pilda ne tikai termoizolācijas funkciju, bet tai ir arī insekticīda un antiseptiska iedarbība, tad koka konstrukcijām, kas saskaras ar Ekovati, nav obligāta papildus antiseptiskā apstrāde