koka-majas-karkas

Šobrīd Latvijā un pasaulē Koka karkasa vai koka paneļu māju celtniecība ir atguvusi savu prestižu. Šis ir viens no senākajiem un reizē arī modernākajiem būvveidiem. Koka māju būvmateriāls pats par sevi ir estētiska vērtība. Māju interjeros maksimāli tiek izmantoti dabīgi materiāli, tādi kā koks,fibrolīts, isoplat, isotex, ģipškartons. Koka paneļu mājas mikroklimats ir dabisks un patīkams.

Kādas ir priekšrocības, būvējot koka karkasa mājas(stāvbūves vai koka paneļu mājas)?

  • Tās ir ekoloģiskas
  • Dabisks mikroklimats, piemērotas Latvijas klimatam
  • Ātrs izgatavošanas un montāžas laiks
  • Salīdzinoši zemas būvniecības izmaksas

Apskatīt mūsu darbus

Privātmāja Ķekavā    Privātmāja Tīnūžos    Privātmāja Salaspilī    Privātmāja Ķekavā

 

Koka paneļu mājas ir ļoti augstvērtīgs īpašums, ja to labi kopj tā kalpo ļoti ilgi. Koka karkasa uzbūve ir samērā vienkārša. Protams, vispirms ir jāliek pamati, koka mājai tie nav nepieciešami tik masīvi kā mūra mājai. Parasti konstrukcijām izmanto priedes koku. No ārpuses konstrukcija tiek apšūta ar fibrolītu, bet no iekšpuses tiek izlikta tvaika barjera un ģipškartona apšuvums. Svarīgi padomāt par siltumizolāciju, lai neveidotos kondensāts un lai sienas vēdinātos.

Ja koka karkasa māja ir pareizi un rūpīgi uzbūvēta, tai vajadzētu kalpot 100 un vairāk gadu. Svarīgi, lai sienas vēdinātos un būtu pareiza izolācija.

Mūsdienās bieži vien mājas fasādi apliek ar koka vai plastikas dēļiem (saidingu). Ja izvēlaties šādi apšūt fasādi, tad ir jāliek arī vēja barjeras. Latvieši visbiežāk izvēlas monolītu mājokļa fasādi, tā apdares materiāli – apmetums vai ķieģeļi. Koka paneļu mājai nepastāv nekādi jumta segumu ierobežojumi. Nesošas māju konstrukcijas ļauj būvēt ēku līdz 3 stāvu augstumam.

Koka karkasa mājas viens no lielākajiem plusiem ir tas, ka būvniecību var veikt nepārtraukti. Ziemas laikā nebūs nekādi sarežģījumi, to nodrošina sausās būves princips. Vēl viens pluss ir telpu ekonomija, jo Koka mājas ārsienas ir uz pusi šaurākas nekā mūra ēkām.